Hakkımızda

Pamukkale(Pakpol) Kauçuk ve Poliüretan 2019 yılında Denizli’de hizmet vermeye başlamıştır.

Firmanın kurucularından olan Numan KURT(Hoca) 1994 yılında İzmir’de Atılım Metal Kauçuk’ta iş hayatına başladı ve kauçuk sektörüyle tanıştı. Bu firmaya 11 yıl hizmet verdi.

Daha sonra 2000 yılında Belçika’ya gitti, orada ise makine imalatıyla tanıştı.
Türkiye’ye geri döndüğünde tekrar Atılım Metal Kauçuk firmasının bünyesine üretim şefi olarak katıldı.

2005 yılında Denizli’ye taşındı. Denizli’de o yıllar henüz daha yeni kurulan Grup Kauçuk’ta üretim şefi olarak işe başladı. Bugün, Grup Kauçuk’un kurulması ve Numan KURT’un Denizli’ye taşınmasıyla Denizli’de kauçuk sektörü gelişmeye başladı denilebilir. Bu firmaya ise 8 yıl hizmet verdi. 2013 yılında Denizli’de yeni kurulan, başka bir kauçuk firması olan Karpol kauçuk-Poliüretan firmasına üretim şefi olarak geçiş yaptı.

2019 yılına gelindiğinde Karpol’den de ayrılmak zorunda kalan Numan KURT, eşiyle birkilte Pakpol’ü kurmaya karar verdi. Pakpol’ün diğer kurucularından olan Numan KURT’un eşi Hatice KURT, 1998’de İzmir’de kauçuk terlik tabanı imalatı yapan bir firmada çalıştığı için kauçuk sektörüyle zaten tanışıktı.

Pakpol kurulduktan 1 yıl sonra sektörel bazda hizmet alanını genişletti. Bugün tekstil sektörüne dok arabası tekerlerine poliüretan kaplaması yapıyor. yine tekstil sektöründe HT makinelerine silikon kapak contaları, iç tambur lastiği ve dış tambur lastiği imalatı yapıyor. Bir diğer alan olan mermer sektörüne ise kauçuk çoklu kesim kalıbı, kauçuk vantuz ve kauçuk pah kırma takozu
imalatı yapıyor. Gıda sektöründe kuruyemiş makineleri için, silikon köşe lastiği, silikon profil ve poliüretan fındık zarı soyma fırçası imalatı yapıyor.

Referans ağını gittikçe arttıran Pakpol, teknolojiye ve yeniliklere her zaman açıktır. Referans ağında ise en önemli hedefi sınırları ortadan kaldırmaktır. Pakpol’ün kuruluşundan bu yana ana hedefi, kalite ve güven aşılamak olmuştur.